Ankara da hurda akü alanlar olarak firmamız sizlerden geri dönüşüme değer her türlü ürünleri satın alıyoruz. Böylelikle doğamızı ve çevremizi temiz tutarak ülke ekonomisine de katkı sağlıyoruz. Aynı zaman da evlerinizdeki fazla eşyalardan kurtulup bütçenize de katkı sağlıyoruz. Ankara da hurda akü alanlar olarak değerleri kadar fiyat belirleyip müşterilerimizden satın alıyoruz. Daha sonra tekrar kullanmak üzere tesislerimize götürüp hammadde olarak üretiyoruz. Ülke ve dünya genelinde geri dönüşüm oldukça önemlidir. Çünkü artan nüfus sonucunda kimi ihtiyaçları karşılayamaz hale geliyoruz.  Geri dönüşüm ve hurdacılık işlerini sıklaştırarak dışarıya bağımlılığımızı azaltıyoruz. Ve ekonomimize katkı sağlıyoruz. Şimdi sizlerde evlerinizdeki fazla ürünlerden kurtulmak istiyorsanız bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Hurda Akü Fiyatları 2021

Hurda malzemeler sözcük olarak ömrünü tamamlamış veya doldurmuş ürünlerdir. Akü ve piller enerji depolama ve kullanım olarak uzun yıllar boyu kullandığımız malzemelerden biridir. Ürünler hemen hemen her yerde karşımıza çıkıyor. Bu sebeple çokça hurda çıkmasına sebep oluyor. Bunlardan zamanla çevremize ve doğamıza zarar veriyor. Bu sebeple bu hurdaları toplanıp, alınması ve geri dönüşüme kazandırmalıyız. Böylelikle daha iyi bir çevre ve doğayı elde etmiş oluruz. Bu sebeple ülkemizdeki insanları bilinçlendirip, ağırlık vermeliyiz. Çünkü geri dönüşümü yapmadığımız zaman bu ürünleri ömrünü kısaltıp, çevreye verilen zararı artırıyoruz.

 Yalnız akü ve pilleri geri dönüşüme kazandırırken dikkat etmemiz gereken bazı hususlar vardır. Çünkü bu ürünler tehlikeli olabilecekleri için dikkat etmekte fayda vardır. Bir akü veya pili hurda olarak geri dönüşümü sağlayan ve isteyen kişi bazı noktaları bilmesi gerekir. Çünkü bu ürünler enerji depoladıkları için bazı kimyasal maddeler içerisinde barındırır. Bu yüzden temelde bu ürünler tehlikeli kimyasal içerdiği içindedir. Bu sebeple olumsuz durumlarla karşılaşmamak için geri dönüşüm çöplerine ve direk tesislere iletmeliyiz.

Ankara Hurda akü Fiyatları

Hurda pil ve akünün geri dönüşümü olması için depoladığımız tesislerin uzun süre bekleme imkanı sağlayacak şekilde olması gerekir. Çünkü buradaki hurdalar içinde bulunan kimyasallar toprağa geçme gibi durumları söz konusu olabilir. Bu gibi durumların olmaması için hurda akü ve pillerin geri dönüşümünü sağlayarak firma olarak dikkat etmeliyiz. Çünkü yeterince dikkat etmezsek fayda sağlamak isterken tam tersi bir durum söz konusu olabilir. Hurda akülerin geri dönüşümünü sağladıktan sonra istediğimiz her alanda tekrardan kullanabiliriz. Bu yüzden bu işlemleri bilinçli bir şekilde yaparsak ekonomiye de katkı sağlarız. Aynı zamanda yararlı geri dönüşümleri de elde etmiş oluruz. Hurda akü ve pilleri kimyasalları arındırdıktan sonra yeniden malzeme olarak kullanabiliriz. Bu sayede maliyet açısından da yarar sağlayacak durumları söz konusudur.

Hurda Bakır

Hurda bakır nedir: imalat artığı veya yıkım, söküm kesim işlemleri sonucu çıkan metal hurdalardır. Özellikle elektrik tesisat işleri yapan firmalardan ve şahıslardan düzenli olarak çıkmaktadır. Kablo hurdası veya bakır hurdası şeklinde çıkan bu hurdalara birçok firma farklı fiyatlar vermektedir. Bazı hurdacılar elinizdeki hurdaya gerçekten oldukça düşük fiyat vererek kazancınızı azaltabilir. Bize hurda satmak için tek yapmanız gereken bizi aramanız veya elinizdeki malzemelerin birkaç adet fotoğrafını göndermek olacaktır. 

Hurda bakır fiyatını etkileyen ve belirleyen birçok unsur bulunmaktadır. Bunlardan en önemlileri sizlerin elinizde bulunan bakırın durumu ve miktarıdır hurdanın miktarı ne kadar fazla olur ise fiyatı da ton fiyatına yakın olmaktadır. Bakır hurdasının durumu da fiyatını etkilemektedir örneğin; soyma bakır, lama bakır, kırma bakır fiyatı oldukça yüksek iken yanık bakır, bakır talaşı, kırkambar bakırfiyatı biraz daha düşük olmaktadır. Aşağıda fiyatları etkileyen durumları sizler için listeledik

  • Elinizde bulunan bakır hurdalarının durumu
  • Elinizdeki bulunan hurdanın miktarına
  • elinizde bulunan hurdanın cinsine
  • Firmamıza olan yakınlığınıza
  • Güncel metal borsası verilerine
  • Bakır alan fabrikalar ve durumuna

Demir Çelik Hurdası

Çeliğin ana bileşeni demir (Fe) elementidir. Demir, düşük oranda karbon atomlarıyla bileşerek çeliği meydana getirmektedir. Demir elementi, doğada saf halde bulunmamaktadır. Günümüzde kullandığımız bütün demir malzemelerin içerisinde mutlaka azda olsa karbon atomu olmakla beraber bunlara demir diyemeyiz ve çelik malzeme olarak adlandırmamız daha doğru olacaktır. Çeliğin içeriğinde karbon dışında Kükürt, Krom, Nikel, Bakır, Silisyum vb. elementler bulunabilir.

Firmamızı ziyaret etmek için lütfen tıklayınız.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
In this article: