Ankara hurda alımı olarak yer aldığımız sektörde çeşitli metallerin ve elementlerin geri dönüşümünü yapıyoruz. Evlerinizde, bahçenizde ve iş yerlerinizde fazla olan ürünleri veya atık malzemeleri sizlerden satın alıyoruz. Ankara hurda alımı konusunda birçok ilçemizi ziyaret edip evlerinizden satın alıyoruz. İşimizi ve sizleri önemseyerek başladığımız bu alanda birçok faaliyette bulunduk ve başarılara imza attık. Ülkemizin ekonomisini yükseltmek amacıyla birçok ürünü tekrar kullanmak üzere ham madde olarak oluşturuyoruz. Dürüstlük ilkesiyle müşteri memnuniyetini öncelik kabul ederek hizmet veriyoruz. Sizler de elinizdeki fazla ürünleri satmak ve ya bizlerden satın almak isterseniz bizimle irtibata geçiniz. İsterseniz whatsapp hattımızdan personellerimiz tarafından bilgi alabilir ya da iletişim sekmesinden irtibata geçebilirsiniz.

Geri Dönüşüm Nedir?

İnsanlar tarafından fazla kullanılan ürünleri tekrar kullanmak üzere işleme tabi tutarız. Her türlü atığı tekrar değerlendirmek üzere personellerimiz ile birlikte kimyasal ve fiziksel işleme sokarız. Geri dönüşüm, kullanım dışı kalan ve geri dönüştürebilir özelliği olan atık malzemeleri çeşitli işlemler ile hammaddeye dönüştürmeyi sağlıyoruz. Günlük hayatımızda daha çok kağıt, alüminyum, plastik, pil, yağ ve organik atıkları geri dönüşüme göndeririz. Bunların haricinde plastik ve elektronik ürünleri de kabul ediyoruz. Geri dönüşümün birçok faydası vardır. En önemli özelliği geri dönüşüm alanında yeni ürünleri oluşturmak için hammadde oluşumunu sağlarız. Her geçen gün artan nüfus ile birlikte birçok malzeme de yetersiz kalabiliyoruz. Geri dönüşümü ne kadar çok attırırsak malzeme teminini kolayca elde ederiz. Hammadde üretimi yaparak bir bakıma da üretim tasarrufu yapmış sayılırız. Bu işlem ülkemiz açısından oldukça önemli bir yere sahip olduğundan dışa bağımlılığı da azaltacaktır. Günümüz koşullarında birçok ülke bu konuda geri dönüşüme önem verip bu işlemi sıklaştırmıştır.

Plastik gibi ürünler doğada varlıklarını yüzyıllar boyu korur ve uzun süre kaybolmaz. Bu sebeple birçok ürünler doğanın dengesini bozar. Bu yüzden geri dönüşüm işlemi ile hem doğayı temiz tutmuş sayılırız. Hem de doğanın dengesini korumuş sayılırız. Firma olarak birçok ürünün geri dönüşümünü sağlıyor ve enerji tasarrufu oluşturuyoruz. Ülke ekonomisine katkı sağlayarak müşterilerimize yardımcı oluyoruz.

Kullandığımız ürünler bir süre sonra evlerimizde kalabalık olamaya başlar. Çevreyi de kısa sürede kirleterek görüntü kirliliği oluşturmaktadır. Bu gibi durumlar hem bizim için hem de ülkemizin için zararlı olacaktır. Kağıt, plastik ve alüminyum gibi ürünleri üretime tekrar kazandırdığımızda birçok konuda tasarruf sağlarız. Örneğin su kirliliğini %35 su kullanım tasarrufunu ise %45 oranın da ve hava kirliliğini ise %75 oranda azaltırız. Geri dönüşüm ve hurdacılık sektörünü fazlalaştırarak çevremizi de temiz tutmuş oluruz. Geri dönüştürülebilir olarak her maddeye farklı işlemler uygulayarak elde ederiz. En çok kullandıklarımız arasında kağıtları tekrar üretime kazandırmak için önce su için de lifleri ayrılır.

Geri Dönüşüm Yöntemleri ve Faydaları

Geri dönüştürülebilir olan her şey için farklı yöntem ve işlem uygularız. En çok uygulama yaptığımız işlemlerden biri de kağıtları tekrar kullanmak üzere üretime kazandırıyoruz. Su içerisinde liflerinden ayırıyoruz. Daha sonraki işlemimizde ise kağıt üzerindeki yazıları silmek için sodyum hidroksit işlemi yapıyoruz. Şu konuya dikkat  etmek gerekirse kağıt ürünleri geri dönüşüm işlemi uygulandıktan sonra kağıt olarak dönüştürme olmaz. İşlem sonucunda liflerin boyları kısalır. Bu sebeple lifleri yapıştırmak için farklı maddeleri ekler daha sonra kağıt olarak kullanırız.

Çöp olarak gördüğümüz birçok ürünleri geri dönüşüme kazandırarak hammadde ihtiyacımızı azaltırız. Çevreyi de olumsuz etkiler ve bu etkileri azaltmak için ürünleri tekrar değerlendirme sokarız. Bu işlem sayesiyle tekrar kullanmaları sıklaştırırız. Ayrıca hammadde arayışımızı da azaltırız. İhtiyaçlarımızı azaltarak ekonomik kalkınmayı yapılandırırız. Evinizde bahçenizde ve çevrenizdeki ürünleri değerlendirerek de doğayı da koruma sağlarız. Doğal kaynaklar hızlı nüfus artışı ile zamanla azalır. Bu sebeple ülke olarak geri dönüşümü vazife haline getirmeliyiz. Bu sayede kullandığımız ürünlerin tasarrufunu sağlamış oluruz. Bazı atık maddelerden oluşturduğumuz kompost maddelerini gübre olarak da kullanırız. Bu sayede toprak verimliliğini arttırarak ürünlerin kalitesi de artar. Ürünlerin organik değeri artar ve besin değerini de yükseltiriz. Hem çiftçimizin yüzü hem de bizim yüzümüz güler. Ayrıca geri dönüşümler sayesiyle emisyon gücünün azalmasına yardımcı olur.

Yerimizi ziyaret etmek ve daha fazla bilgi almak için lütfen tıklayınız.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
In this article: