Ankara hurdacı olarak yer aldığımız bu alanda birçok ürünleri tekrar kullanmak üzere geri dönüşümleri sağlıyoruz. Alanında uzman ekip arkadaşlarımız ve gelişmiş teknolojimiz ile birlikte başarılı bir performans gösteriyoruz. Amacımız ülke standartlarını yükseklere çıkarmak ve dışa bağımlılığı azaltmaktır. Bu sebeple birçok ürünleri geri dönüşümünü sağlıyoruz. Bunların arasında çinko, alüminyum, bakır, nikel ve kurşun gibi metaller bulunuyor. Ayrıca evsel atıklar, inşaat hurdası, hastane elektronik cihazlarını da kabul ediyoruz.Ankara hurdacı olarak kg cinsinden değer verip sizlere alım satım işlemi yapıyoruz. Ürünleri tekrar kullanmak üzere dönüşümünü sağlayarak hem çevre dostu oluyoruz hem de ekonomiye katkı sağlıyoruz. Amacımız bu işi yaygınlaştırmak ve ürünlerin geri dönüşümlerini çoğaltmaktır. Çünkü artan nüfus artışı ile birlikte istek ve ihtiyaçlar da artıyor. Bu sebeple ülkece bu işlemleri yaparak kendi ihtiyaçlarımızı karşılar hale geliyoruz. Sizler de evlerinizdeki fazla eşyalardan kurtulmak isterseniz bizlerle iletişime geçiniz.

Elektronik Atık Önemi

Dünya genelinde teknoloji hızla geliştiği için kullandığımız ürünleri bir süre sonra yenisi çıktığından bir köşeye atarız. Bu yüzden bunları atıl olarak değerlendiririz. Bu ürünler ömrünü tamamladıkları için çöp kutularında veya tekrar değerlendirmek üzere karşılaşırız. Bunlar içerisinde televizyon, radyo, bilgisayar, buzdolabı ve çamaşır makinesi gibi sayamayacağımız kadar çok ürünler vardır. Bu bütün ürünler kullanım dışı kaldığı için bu tür cihazları elektronik atık olarak değerlendiririz. Elektronik ürünler üretimi sırasında çeşitli zehirli kimyasal ürünler kullanarak yapılır. Atıklar üzerinde cıva, baryum, kobalt gibi zehirli kimyasal ürünler içerir. Bu sebeple hem insanlar için hem de çevreye karşı zararlı olur. Bu ürünleri toplamadığımız bu atıklar çevreye yayıldığı zaman insanlar ve canlılar için büyük tehlikelere sebep olur. Dünyamız genelinde elektronik atıkları %1 e ulaşamazken topraktan çıkardığımız bu tehlikeli malzemeler % 70 oranında elektronik atıklardan gelir. Bu sebeple toprağın verimi azalır ve çevreye zarar vermeye başlar.

Elektronik atıkları geri dönüşüm amacıyla firmamızca toplar ve sınıflara ayrıştırırız. Dönüşüm merkezlerince kategorilere ayırırız. Kullanılmayacak ürünleri yine burada ayrıştırmaya başlar ve imha ederiz.  Demir plastik ve bakır gibi bölümler geri dönüşümler sayesiyle tekrar ham maddeye çeviririz.

Ankara hurdacı yazısına tıklayarak yerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
In this article: