You are here:
Ankara Alüminyum Hurda Fiyatları

Hurda alüminyum geri dönüşüm noktasında oldukça büyük bir öneme sahiptir. Bahsedilen bu durumda belirtmek gerekir ki hurda alüminyum, gerekli tüm destekler analiz edilerek sisteme alınmaktadır. Genel tanımıyla hurda alüminyum bizzat kendisi kullanılarak üretilmiş bir üründen, geri dönüşüm amacıyla çıkarılmış alüminyum parçalarıdır. Bu bağlamda alüminyum, gerek fiziksel özellikleri sayesinde gerekse de dünyanın birçok yerinde rahatlıkla bulunabilmesi sayesinde, birçok sektörde kullanılan bir metaldir.

İska Geri Dönüşüm olarak yer aldığımız bu sektörde tüm hurda malzemelerinizi alarak ilerleme sağlamaktayız. Böylelikle gerekli tüm adımların atılacağını belirtmek gerekmektedir. Özellikle genel bir bilgi olarak belirtmek gerekir ki alüminyum; kolayca bulunabilmesi, işlenmiş halinin fazlaca dayanıklı olması, kolayca şekle sokulabilir olması, yüksek korozyon direncine sahip olması ve en önemlisi de kolaylıkla geri dönüştürülebilir olması sebebiyle birçok farklı sektör dalında ve milyonlarca üründe kullanılmaktadır.

Yukarıda yer alan bilgilerin yanı sıra bahsedilen bu alüminyum hurdasının ısıyı emme özelliğine ek olarak kolay soğuyabilmesi sebebiyle başta soğutma sistemleri olmak üzere, parlak görüntüsünün yardımıyla dekoratif amaçlı eşyalarda ve hatta yüksek dayanıklılığı ve kolay işlenebilirliği sayesinde havacılık ve uzay sektöründe de bolca tercih edilen bir metaldir.

Alüminyum Hurda, geçmişten günümüze kadar geri dönüşüme uğrayarak tekrar tekrar kullanıma sunulmaktadır. Günümüzde de geri dönüşümden kazanılarak tekrar kullanıma sunulmuştur. Süreç sonunda geri dönüştürülen alüminyum, ilk haline göre hiçbir özelliğini kaybetmeden eski haline dönebiliyor ve ilk üretiminde kullanılan enerjinin sadece %5’i kullanılarak geri dönüşüme kazandırılıyor.

Hurda Alüminyum Nedir

Hurda alüminyum nedir tüm bilgilerden hareketle belirtmek gerekir ki alüminyum hurdalar ayrıştırılırken belli süreçlerden geçiyorlar. Genel olarak içecek kutuları, folyo tepsileri ve aerosoller tipik olarak evlerden veya çelik gıda kutuları da dahil olmak üzere diğer yiyecek ve içecek ambalajlarıyla karıştırılmış teneke kutulardan toplanıyor.

Firmamız bünyesinde geri dönüşüm işlemine alınan alüminyum, diğer metallerden mıknatıslar kullanılarak ayrıştırılır ve diğer metallerin ayrılmasıyla saf alüminyum kalmış olur. Bu sürecin ardından kalan alüminyum yıkamaya sokularak temiz hale getirilir. Bir sonraki adım olarak ise işlenen alüminyum parçalar sıkıştırılarak balya haline getirilir ve eritmeye yollanır.

Tüm bu süreçlerin sonrasında yani eritme sonrası ilk üretildiği saf halini kazanır ve bu saf, sıvı haliyle yeniden kalıp külçelere dökülerek ihtiyacı olan fabrikalara gönderimi sağlanır.

İska Geri Dönüşüm olarak yer aldığımız bu sektörde hurda alüminyum konusunda gerekli tüm desteği sizlere sunarak ilerleme sağlamaktayız.

Ankara hurda alüminyum olarak tekrar kullanmak üzere birçok ürünleri geri dönüşüme tabi tutarak sizlere hizmet sağlıyoruz. Kurulduğumuz günden bu yana metal, demir, kağıt, nikel, bakır, kobalt gibi birçok ürünleri hammadde olarak tekrar oluşturuyoruz. Ankara hurda alüminyum olarak sizlere değerleri kadar fiyat belirleyerek bütçenize katkı sağlıyoruz. Geri dönüşüm sadece ülkemiz için değil Dünya genelinde oldukça önemlidir. Artan nüfus ile birlikte ham madde ihtiyacını ülkeler karşılayamaz olur. Bu sebeple dışa bağımlılığı artan ve ekonomik olarak güçlük yaşar. Bu sebeple kullanmadığımız ya da evlerimizde fazla ürünler hurdacılar ile paylaşarak geri dönüşüme tabi tutarız.

Uzman ekiplerimizce fabrikalarımız titiz bir çalışma ile işlemlerimizi gerçekleştiririz. Geri dönüşüm ekonomiye katkı sağladığı gibi çevre ve doğaya da yararlıdır. Çünkü bir plastik şişesinin toprağa karışması yüz yıllar kadar sürer. Bu sebeple toprağın organik yapısını bozar. Aynı zamanda toprakta yetişen meyve ve sebzelerin de kalitesinde değişiklik gösterir. Bir başka örnek verecek olursak kağıtlar çok sık kullandığımız ürünlerdir. Hemen hemen her yerde kullanım sıklığı olduğu için de hurda duruma gelmesi de o kadar çabuk oluyor. Her bir kağıdı bir tane ağacın kesilmesine sebep olduğunu düşünerek hareket etmeliyiz. Böylelikle idareli kullanmayı bilmeliyiz. Halkımızı bilinçlendirmeliyiz. Bunun dışında geri dönüşüm çöp kutularını şıklaştırıp kağıtları tekrar kullanmak üzere piyasa kazandırmalıyız.

Ağaçlar, doğanın ve ekosistemin en önemli parçalarından bir tanesidir. Oksijen kaynağımız olup bütün canlıların yaşama kaynağıdır. Bilinçsiz bir şekilde keserek kitap defter yapımı için kullanmak herkes için oldukça zararlıdır. Bu sebeple ellerinizdeki karton kağıt, defter, kitap, A4 kağıdı gibi birçok ürünleri sizlerden satın alıyoruz. Kilo bakımından fiyat biçip bütçenize katkı sağlıyoruz. Ürünlerin içerisinde metal yada yabancı cisimler varsa farklı fiyatlara tabi tutuyoruz. 

Alüminyum Çeşitleri

Alüminyum Levha: Dokuma olmayan çim sandalyeleri ve bazı tencere ve tavaları bu grubun içerisindedir. Ayrıca plastik ve çelik eklenmiş pencere çerçeveleri ve şebeke kablosunun kılıfı içerisinde de bulunur.

Dökme Alüminyum: Bir kalıba dökülmüş gibi görüntü veren türdür. Barbekü ızgarası gibi alanlarda kullanma imkanı sunuyoruz. Aynı şekilde sokaklarda ki ışık direklerinin tabanlarında da kullanırız.

Kirli Alüminyum: Çelik kauçuk ve plastik ekleyerek kullandığımız ürünlerden bir tanesidir. Çelik cıvatalarınız varsa bu sınıf içerisinde yer alır.

Alüminyum Kutular: Hurda olarak geri dönüşüme kazandırdığımız en yaygın ürünlerden bir tanesidir. Bunların birçoğunu soda köle ve yiyecek tenekelerinde kullanırız. Bu sebeple insanlar avluya götürmeden önce tenekeleri temizleriz. Daha sonra ezer ve toplarız.

Ankara Hurda Alüminyum ve Geri Dönüşüm

Ankara hurda alüminyum ve geri dönüşüm olarak tekrar kullanmak üzere değerlendirmeye soktuğumuz ürünlere geri dönüşüm adı veriyoruz. Bu sayede ham madde ihtiyacımızı karşılayarak ekonomiye katkı sağlıyoruz. Firma olarak bu işlemi titizlikle meydana getirerek başarılara imza attık. Bu sebeple şimdi Ankara hurdacı bakımından lider firma olmayı başardık. Ülkemizde geri dönüşüm oranını yükselterek çevremizi ve doğamızı koruyoruz. Böylelikle doğal kaynaklarımızı daha az tüketmiş oluruz.

Hurda krom alımı ve fiyat bilgilerini incelemek için tıklayınız.