You are here:
Ankara Çinko Hurda Alım Satım

Hurda Çinko

Hurda çinko, günümüzde çok önemli bir yere sahip olan geri dönüşüm sektöründe önemli bir yeri olan hurda türüdür. Daha gelişmiş bir toplum ve çevre için geri dönüşüm sektörü bir diğer adı ile hurdacılık önemli bir alandır. İçerisinde bulunduğumuz sektörde faaliyetlerimizi sürdürerek İska Geri Dönüşüm firması ailesi olarak ilerleme kaydetmekteyiz.

Siz değerli müşterilerimizin hurdalarını piyasadaki en yüksek fiyatlandırmalar ile satın alarak geri dönüşüme katmaktayız. Bu durumla birlikte kullanmadığınız ve hurda olan hurda çinkolarınızı verdiğiniz takdirde hem ekonomik olarak yararlanmanızı sağlıyoruz hem de hurda çinkonuzun topluma geri dönüştürülmüş bir şekilde tekrar dönmesini sağlıyoruz. Hurda çinkolarınızı uygun fiyatlandırmalar ile almaktayız bununla ilgili bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hurda Çinko Nedir?

Hurda çinko, ülkemizde geri dönüşüm sektörü için önemli bir yere sahip olan bir hurda türüdür. Geri dönüşüm sektöründe akla gelen bir çok maden vardır. Bunlar arasında çinko önemli bir yere sahip bir madeni türdür ve pek çok alanda kullanılmaktadır. Çinkonun kullanım alanlarından bahsedecek olursak da oldukça geniş bir kullanım alanına sahiptir. Çinko genel itibari ile damların kapanması uygulamalarında, basım işlerinde pil yapımında, sanat eşyaları yapımında ve çatı olukları faaliyetleri uygulamalarında, sağlık sektörü ve eczacılıkta alanlarında da kullanılmaktadır.

Belirttiğimiz gibi geniş bir kullanım alanına sahip olan çinko hemen her alanda karşımıza çıkmakta olan bir madendir. Hurda çinko da bununla birlikte geri dönüşüm alanı için önemli bir yere sahiptir. Hurda çinko türleri de kendi aralarında sınıflandırılmıştır demek mümkün. Hurda çinko türleri; çatı oluk çinko hurda, rulo halinde sac olarak çinko hurda ve eritilip kalıp haline dönüştürülmüş külçe çinko hurda olarak sınıflandırılmıştır.

Hurda Çinko Fiyatları

Hurda çinko fiyatları ile içerisinde bulunduğumuz sektörde siz değerli müşterilerimize en uygun fiyatlandırmalar ile hizmet sağlayarak satın alım yapmaktayız. Piyasadaki en yüksek fiyatlandırmalar ile alım yaparak müşteri memnuniyetini ön planda tutmakta ve çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

Hurda çinko kalite ve özellik bakımından diğer hurda ve madenlere kıyasla daha yumuşak ve eritilmesi kolay bir hurda türüdür. Kolay eritilmesi ve yumuşak yapısı ile hurda çinko geri dönüşüm sektöründe aktif olarak ve verimli bir şekilde faaliyetlerde kullanılmaktadır. Hurda çinko türlerinden olan külçe çinko hurdası galvaniz işlerinde ve herhangi bir malzemenin parlatılması işlerinde de kullanılmaktadır.

İska Geri Dönüşüm firması ailesi olarak her türlü hurda çinkonuzu satın alarak geri dönüşüme katmaktayız. Bunun için gerekli analiz ve değerlendirmeler sonucunda hurda çinkonuzu en yüksek fiyatlar ile almaktayız. Çinko yapısı itibari ile düşük bir erime noktasına ve kırılgan yapıya sahip olan bir metaldir. Periyodik tabloda 2B grubundadır ve çinko sahte gümüş olarak da bilinir. Renk olarak mavi ve gri tonlara sahip olan çinko, 420 derecede erir ve 910 derecede kaynayan bir geçiş metalidir.

Çinko aynı zamanda güçlü çeliğin bir bileşeni olarak da bilinmektedir. Bu nedenler ile hurda çinko diğer hurda metallerden ayırt edilebilir. Hurda çinko fiyatları, belli durumlara bağlı şekilde değişebilmekte olup hurda çinkonun hacmi, ağırlığı ve aşınma boyutu gibi etkenlere bağlı olarak değişmektedir.

Atık Kağıt alımı ve fiyat bilgilerini incelemek için tıklayınız.