Ankara Sarı Hurda

Sarı Hurda Nasıl Anlaşılır?

Sarı Hurda pirinç alaşımı kullanılarak elde edilen ürünlerin kullanım ömrü dolduktan sonra aldığı isimdir. Pirinç alaşımı sarı renk olduğu için hurdası da sarı hurda adını almıştır. Peki sarı hurda nasıl anlaşılır? Bugün sizler ile birlikte bunu inceleyeceğiz ve sarı hurda alımı ve satımı hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız.

Aslında pirinç alaşımı bakıra çinko karıştırılarak elde edilmektedir. Bildiğiniz üzere bakır kızıl renklidir, içerisine çinko eklendiği zaman rengi sarıya dönmektedir ve bu da pirinç alaşımını oluşturmaktadır.

Pirinç alaşımı farklı bir çok malzemelerin birleştirilmesi ile elde edilebilmektedir. Örneğin pirinç alaşımı içerisinde; Kalay, Nikel, Demir, Arsenik, Alüminyum, Kurşun, Antimon
Fosfor bulunur.

Sarı Hurda Nedir ve Nerelerde Kullanılır?

Sarı hurda konusunda etkin bir süreç gözeten firmamız, sizler için ilerleme sağlamaktadır. Temel olarak belirtmek gerekir ki günümüzde sarı hurda halk arasında pirinç veya pirinç hurda olarak bilinmektedir. Piyasada hurdacılar arasında da sarı hurda olarak geçen maddeler, birçok alanda kullanıma dahil edilmektedir. Bu bağlamda sizler için sarı hurda konusunda donanımlı bir yazı hazırladık.

Yukarıda yer alan bilgilerden hareketle belirtmek gerekir ki sarı hurdanın ana ve hammaddesi pirinçtir. Bu bağlamda pirinç hurda veya sarı hurda geri dönüştürülmesi bakımından çok önemlidir. Bilindiği üzere sarı hurda aşınması veya kırılması zor bir maddedir. Zor olmasından kaynaklı olarak sıklıkla araştırılmaktadır.

Belirtmek gerekir ki sarı hurda şu şekillerde çevremizde bulunabilir:

  • Su saati
  • Çeşme başları
  • Kilitler
  • Anahtarlar
  • Vanalar
  • Avizeler

Yukarıda yer alan maddeler sarı hurda şeklinde çevremizde bulunabilir. Aynı zamanda içerisinde bakır alaşımı olduğundan dolayı diğer hurdalara göre daha çabuk şekil alabilirler. Kimi zaman ise torna ve frezelerde şekil alması için kullanılan sarı hurdapirinç hurda veya malzemelerin kullanıcı tarafından alındıktan sonra, torna uçlarından aşındırılarak geriye kalan malzeme de sarı hurda talaşıdır.

İska Geri Dönüşüm olarak yer aldığımız bu süreçte donanımlı bir ilerleme sağlayarak sarı hurda konusunda etkin bir süreç gözetmekteyiz. Her durumu göz önüne aldığımızda verilen tüm hurda sistemlerini en iyi şekilde sizlere sunmaktayız.