Ankara Hurda Kağıt Fiyatları

Kağıtların Dönüşüm Süreci

Kağıtlar özel çöp tenekeleri aracılığı ile ayrıştırıldıktan sonra özel geri dönüşüm işletmelerine ulaştırılır. Artık kağıdın geri dönüşüm süreci başlamıştır. Kağıtlar; defter, kitap veya diğer kullanılan ürünler olmak üzere öncelikle daha küçük parçalara ayrılarak işleme alınır. Küçültme işlemi tamamlandıktan sonra tekrar kullanılabilir hale gelmesi adına temizlenmesi aşamasına geçilir. Kağıtların temizlenmesinin anlamı üzerinde bulunan yazı, renk ve diğer etmenlerin çıkarılması anlamına gelir. Ardından tesiste gerekli işlemler yapıldıktan sonra ıslatılır.

Hamurdan Kağıda

Islatılan ve hamur şekline getirilen kağıtlar içinde hala yabancı madde bulundurabileceklerinden dolayı bir ayrıştırma işlemine tabi tutulmak zorunda kalırlar. Bunun için eleme işlemine özel oluşturulmuş araçlardan geçirilirler. Bu işlem sonucunda artık kağıt ham maddesine dönüşür. Bunun anlamı istenilen alanda yeniden kullanılmak üzere hazır olduğudur.

Ankara hurda kağıt olarak firmamız evinizdeki fazla eşyaları ve kullandığınız ürünleri sizlerden satın alıyoruz. Hurda olarak değerli olanlara fiyatlar belirleyip ekonominize katkı sağlıyoruz. Bunun için yeterli olan sadece personellerimiz ile irtibat kurmanızdır. Ankara kağıt hurda olarak kitap, defter, karton, dergi, A4 kağıtlarını hurda olarak kabul ediyoruz. Ülkemizin ekosistemini ve doğasını düşünecek olursak bu iş oldukça önemlidir. Her kağıt bir ağaç olduğu için kesilmelerine engel oluruz. Ağaçlar oksijen kaynağımız olduğu için bütün canlılar için oldukça önemlidir. Bu sebeple kullanmadığımız kitap ve defterleri vb. türleri geri dönüşüme kazandırmalıyız. Bunun haricinde diğer ürünleri de geri dönüşüm olarak kullanmalıyız. Bu sayede hammadde arayışımız azalacaktır ve ülke ekonomisine katkı sağlayacağız.

Hurdacılık önemli bir meslek olup ülke ve dünya için sıklaştırmalıyız. Artan nüfus ile birlikte insanların istek ve ihtiyaçları da her geçen gün artmaktadır. Bu sayede ürünleri tekrar kullanmak üzere hammadde olarak kullanabiliriz. Sizler de şimdi hurda olarak değer gördüğünüz ürünleri bizlerle iletişime geçerek fiyat alabilirsiniz. Bu sayede ekonominize katkı sağlayabilirsiniz.

Kilo ile Kağıt Alan Yerler Ankara

Firma olarak Ankara’nın bütün ilçelerine hizmet sağlayarak hurda kağıt alımı ve satımı yapmaktayız. Ayrıca değerleri kadar fiyat güncellemesi yaptık. Bu sayede sizlerin ekonominize de katkı sağladık. Kağıttan üretilen her hurdayı sizlerden satın alıyoruz. Gerek yıpranmış ve kullanamaz hale geldiği ürünleri satın alarak hammadde olarak yeniden üretiyoruz. Bu konuda kağıt hurdası, karton, kitap, defter hurdası, ve mukavva gibi birçok ürünleri kabul ediyoruz. Ayrıca karton bardak, ambalaj kağıdı ve kutuları da kabul edip sizlerden satın alıyoruz. Genel olarak her konuda hurdaları kabul edip geri dönüşümü sıklaştırıyoruz. Şimdi sizler de evlerinizdeki hurda kağıtları ellerinizden çıkarmak istiyorsanız lütfen personellerimizle irtibata geçiniz.

Hurda Kağıt Alımı

Geri dönüşüm deyince ilk akla gelen kağıtlardır. Her atık kağıtları geri dönüşüm olarak kabul edip hammadde olarak üretiyoruz. Evlerde, iş yerlerinde ve okullarda fazlaca karşılaştığımız kullanılmış ve yıpranmış kağıt parçalarını sizlerden satın alabiliriz. Bu sayede çevrenin temizliği konusunda da önemli bir adım atmış oluruz. Karton kağıtları, günlük gazete ve birçok eskimiş ders çalışma kitaplarını ve baskılı birçok dergileri atık kağıt olarak görüyoruz. Fakat tek kullanımlık ve suda kolayca eriyebilen, emici özelliği olan kağıtları sağlık sebeplerinden dolayı atık kağıt olarak kabul etmiyoruz.

Kolay uygulanabilirlik açısından geri dönüşüm ürünleri içinde en çok kullandığımız kağıtlardır. İşlem sırasında kağıt ve ambalaj atıkları olarak bu konuda önemli bir yer tutmaktadır. Kağıtların geri dönüşüme kazandırılması oldukça önemlidir. Bu sayede doğadaki ağaçları koruyarak ekosistemin dengesini bozmuyoruz. Çevreyi koruyup, çöp alanların kağıtlarla dolmasını engelliyoruz. Aynı zamanda da enerji tasarrufu sağlamış oluruz. Geri dönüşüm işlemlerini sıklaştırmak ve yaygın hale getirmek için herkes bireysel olarak üzerine düşen görevi yapmalıdır. Bu sayede hem çevremizi temiz tutmuş olup hem de ülke ekonomisine katkı sağlamış oluruz.

Geri Dönüşüm İşlemleri Nasıl Oluyor?

Atık olarak topladığımız bütün kağıt parçaları geri dönüşüm olarak bir takım işlemlerden geçer. Bunun için tesislerimize gönderip personellerimizce faaliyet sürdürürüz. Yapılan ilk aşamada kağıtlar üzerinde zımba tellerini temizleriz. Üzerinde metal  parçalar ve mürekkep lekeleri yapıştırıcı maddelerden arındırırız. Renkli olan kağıt ürünleri üretime hazır hale getirerek renk silme ve ağartma işlemleri yaparız. Temizlediğimiz hurda kağıtları, kağıt hamuru olarak elde etmek üretim zincirlerimize alırız. Üretim sonucunda bir takım faaliyetler sonucunda  yeni kağıt ürünü elde etmiş oluruz.

Hurda Kağıtların Çevreye Etkisi

Geri dönüşüm olarak kabul ettiğimiz kağıtları tekrar kullanmak üzere hammadde olarak üretiriz. Yeni kağıt üretiminde kullandığımız su ihtiyaçlarını % 60 oranında enerji ihtiyacını ise %40 oranında azaltırız. Geri dönüşümü düzenli olarak uyguladığımız zaman hava kirliliğini büyük oranda azaltmış oluruz. Ve aynı zamanda su kirliliğini de engellemiş oluruz. Kağıt atıkları tekrar kullanmak için hammaddeye dönüştürür ve kağıt olarak tekrardan üretmeyi sağlıyoruz. Aynı şekilde çevreyi koruyarak bu açıdan önemli bir adım atmış oluruz. Aynı zamanda ormanlarımızın korur e oksijen kaynaklarımızı tüketmemiş oluruz. Ağaçları kesmeyerek düzensiz kesimlere engel olup doğamızı koruruz.