Yağlı Talaş Geri Dönüşümü

Yağlı metal talaşı geri kazanımı, İska Geri Dönüşüm firması ailesi olarak faaliyetlerini gerçekleştirmekte olduğumuz bir geri dönüşüm uygulamasıdır. Bununla birlikte içerisinde bulunduğumuz sektörde ilerleme kaydederek varlığımızı sürdürmekteyiz. Yağlı metal talaşı geri kazanımı, ülkemizde sanayide talaşlı imalat sonucu oluşan yağlı metal talaşları Atık Yönetimi Genel Esaslarına İlişkin Yönetmelik ve Tehlikeli Atıkların Kontrolü Yönetmeliği’nde 12 01 20 koduyla tanımlanmıştır. Kontamine metaller ise 14 04 09 kodu ile tanımlanmıştır. Geri dönüşüm sektöründe önemli bir yere sahip olan yağlı talaş ve metal geri kazanımı gelecek için ve çevre için verimli bir şekilde fayda sağlamaktadır.  Bununla birlikte geri dönüşüme fayda sağlarken, ekonomiye de fayda sağlamaktadır. 

Yağlı Metal Talaşı Geri Kazanımı

.  Bununla birlikte geri dönüşüme fayda sağlarken, ekonomiye de fayda sağlamaktadır. Günümüzde kullanılan ileri düzey teknoloji ile metal işleme uygulamasından kaynaklı olarak oluşan yağlı metal talaşı geri kazanımı uygulamasını sıfır atık prensibine göre yapmaktayız. Bu durumla birlikte İska Geri Dönüşüm firması olarak yağlı metal talaşlarınızı satın alarak geri dönüşüme kazandırmak için çalışmaktayız.

Firmamızda yağlı talaş ve metallerin geri kazanımı uygulamasını yüksek oranla tekrardan işlenebilir hale getirerek yenilenebilir enerji kaynaklarını korumaktayız. Her zaman çevre politikamız ile insan sağlığını korumayı ve çevre duyarlılığını geliştirmeyi hedeflemekteyiz. Duyarlı bir toplum ile yenilenebilir enerji kaynaklarını doğru bir şekilde topluma geri kazandırmayı, çevre ve insan sağlığını korumayı ve gelecek nesiller için geri dönüşümün önemini vurgulamayı benimseyerek çalışmaktayız.

Yağı metal talaşı geri kazanımı uygulaması ile birlikte geri dönüştürülebilen ve yenilenebilir kaynakların tükenmesini önlemeyi hedeflemekteyiz. Bununla birlikte atık çöp miktarını azaltmayı, ülke ve dünya ekonomisine katkı sağlamayı hedeflemekteyiz. Metal talaşlar, torna, testere, falanya talaşları ve ayrıca demir çapakları gibi birçok metalin parçacıklarıdır. Belirttiğimiz bu metal talaşları kendi grubuna göre sınıflandırılarak atık maddesi veya öğütme maddesi olarak kodlandırılmaktadır. Sonrasında geri dönüşüme gitmek üzere muhafaza edilmektedir.

İska geri dönüşüm firması olarak sektöründeki en yüksek fiyatlandırmalar ile hurdalarınızı ve yağlı metal talaşlarınızı geri dönüşüm için satın almaktayız. Böylelikle yenilenebilir enerji kaynaklarını tüketmemek adına geri dönüşümü sağlamak için çalışmalarımızı yürütüyoruz.